CDAW

mod_vvisit_counterOd początku294994
Aktualnie odwiedza nas:
4 gości

Kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej

ul. Katedralna 4, Wrocław

Zapisy na spotkania

przygotowujące dorosłych do sakramentu bierzmowania

w terminie 27 września - 20 grudnia 2020

zostały zamknięte.

Informacje o kolejnych przygotowaniach podamy pod koniec października.

Rozpoczęcie: rejestracja godz. 17:30, msza św. godz. 18:00
miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej,
kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Katedralnej 4, Wrocław

Przygotowania do bierzmowania odbywają się raz w tygodniu przez okres około 14 tygodni w niedzielę od godz. 18.00.
Kurs kończy się sakramentem bierzmowania, o ile kandydat nie ma przeszkód do godziwego przyjęcia tego sakramentu. W innym przypadku kandydat otrzymuje zaświadczenie o ukończonym kursie.

Dodatkowym i obowiązkowym elementem przygotowań jest udział w dniu skupienia podczas trwania kursu.

• Czas trwania jednego spotkania: ok. 2,5 h,
  • Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej,
  • Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną przez wypełnienie formularza (link powyżej),
  • O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia - ilość miejsc ograniczona,
  • Potrzebne dokumenty, które należy dostarczyć na pierwsze spotkanie:
    - akt chrztu świętego z parafii, w której odbył się chrzest,
    - skierowanie na kurs z parafii aktualnego miejsca zamieszkania (zob. załączniki do pobrania poniżej),
    - opłatę (udział w kosztach organizacji kursu) 50 zł,
    - zaświadczenie dla świadka bierzmowania (do pobrania poniżej - można dostarczyć w trakcie trwania kursu).

Załączniki do pobrania: skierowanie na kurs zaświadczenie dla świadka bierzmowania

Informacje na temat powstania Ośrodka

Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski utworzył dnia 15 stycznia 2013 r. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej i ustanowił jego siedzibę w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Od jesieni 2016 r. Ośrodek współpracuje z klasztorem oo. dominikanów, gdzie także prowadzone jest przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób, ani nie zajmuje się bierzmowaniem dorosłych we wrocławskiej katedrze.

google facebook بازی انفجار ترفند بازی انفجار بازی انفجار رایگان بازی انفجار شرطی آموزش پوکر آموزش پوکر آنلاین بهترین سایت پوکر برترین سایت پوکر