CDAW

Aktualnie odwiedza nas:
1 gości

Sakrament Bierzmowania dla Dorosłych

Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski utworzył dnia 15 stycznia 2013 r. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej i ustanowił jego siedzibę w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Od jesieni 2016r. Ośrodek współpracuje z klasztorem oo. dominikanów, gdzie także prowadzone jest przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób, ani nie zajmuje się comiesięcznym bierzmowaniem dorosłych we wrocławskiej katedrze. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów lub do parafii katedralnej.

Termin rozpoczęcia następnego kursu:

a - 12 lutego 2017r. (ośrodek centralny, ul. Katedralna 4);

b - 26 lutego 2017r. (oo. dominikanie, pl. Dominikański 2).

Przygotowania do bierzmowania odbywają się raz w tygodniu przez okres około 14 tygodni w niedzielę o godz. 19.00 (ośrodek Centralny) lub w niedzielę o 17.00 (oo. dominikanie). Dodatkowym i obowiązkowym elementem przygotowań jest udział w dniu skupienia podczas trwania kursu w jedną z sobót (g. 16.00 - 20.00):

• Czas trwania jednego spotkania: ok. 2 h,
  • Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej,
  • Termin rozpoczęcia następnego kursu: 12 lutego 2017r., (ośrodek centralny, ul. Katedralna 4; g. 18.30 spotkanie informacyjne, g.19.00 msza w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu, ul. Katedralna 4, po mszy rejestracja osobista) lub;26 lutego 2017r.(oo. dominikanie, pl. Dominikański 2; g. 17.00 msza święta, g. 18.15 - spotkanie informacyjno formacyjne).
  • Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną przez wypełnienie FORMULARZA. Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu. O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.
  • Potrzebne dokumenty (Akt Chrztu św. oraz SKIEROWANIE na przygotowanie od ks. Proboszcza parafii zamieszkania) i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie. Prosimy nie dzwonić.
  • Możliwy termin bierzmowania po zakończeniu kursu. (koniec kursu: 4 czerwca 2017r. lub odpowiednio 18 czerwca 2017r.)
  • Zgłoszenia - wypełnij formularz:
  • FORMULARZ-12 lutego 2017r.(ośrodek centralny, ul. Katedralna 4),
  • FORMULARZ-26 lutego 2017r.(oo. dominikanie, pl. Dominikański 2).
  • Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu. Prosimy nie dzwonić.
  • Spotkania odbywają się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej, w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Katedralna 4, we Wrocławiu lub w klastorze oo. dominikanów przy pl. Dominikańskim 2.