CDAW

mod_vvisit_counterOd początku228401
Aktualnie odwiedza nas:
10 gości

Kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej

ul. Katedralna 4, Wrocław

start: niedziela 23 września 2018 r.
zakończenie: niedziela 16 grudnia 2018 r.

zaplanowany termin

23 września - 16 grudnia 2018

formularz zgłoszeniowy

kolejny kurs planowany będzie w terminie

marzec - kwiecień 2019

Rozpoczęcie: rejestracja godz. 17:30, msza św. godz. 18:00
miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej,
kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Katedralnej 4, Wrocław

Przygotowania do bierzmowania odbywają się raz w tygodniu przez okres około 14 tygodni w niedzielę od godz. 18.00.
Kurs kończy się sakramentem bierzmowania, o ile kandydat nie ma przeszkód do godziwego przyjęcia tego sakramentu. W innym przypadku kandydat otrzymuje zaświadczenie o ukończonym kursie.

Dodatkowym i obowiązkowym elementem przygotowań jest udział w dniu skupienia podczas trwania kursu.

• Czas trwania jednego spotkania: ok. 2,5 h,
  • Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej,
  • Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną przez wypełnienie formularza (poniżej),
  • O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia - ilość miejsc ograniczona,
  • Potrzebne dokumenty, które należy dostarczyć na pierwsze spotkanie:
    - akt chrztu świętego z parafii, w której odbył się chrzest,
    - skierowanie na kurs z parafii aktualnego miejsca zamieszkania (do pobrania poniżej),
    - opłatę za udział w wysokości 50 zł,
    - zaświadczenie dla świadka bierzmowania (do pobrania poniżej - można dostarczyć w trakcie trwania kursu).

Załączniki do pobrania: skierowanie na kurs zaświadczenie dla świadka bierzmowania

Informacje na temat powstania Ośrodka

Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski utworzył dnia 15 stycznia 2013 r. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej i ustanowił jego siedzibę w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Od jesieni 2016 r. Ośrodek współpracuje z klasztorem oo. dominikanów, gdzie także prowadzone jest przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób, ani nie zajmuje się bierzmowaniem dorosłych we wrocławskiej katedrze.